Ndeshja Zvicër – Serbi, rezervoi atë që të gjithë prisnim, emocione të forta, patriotizëm dhe në fund rezultat pozitiv.

Përpos asaj që ndodhi në fushën e blertë, ngjarje të jashtëzakonshme ndodhën edhe në shkallët e stadiumit. Një video e një tifozeje shqiptare u bë virale në rrjet. Ajo teksa ishte duke lëvizuar mes tifozave serbë bënte simbolin e shqiponjës pa iu dridhur qërpiku.

Anila Mahalla ka treguar së fundmi në një intervistë emocionet e shumta që i fali ajo ndeshje ku u bë edhe kryefjalë e saj.

Ajo tregon se si e fshehu flamurin e Kosovës i cili nuk lejohej nga sigurimi të hynte në stadium.

Kur Shaqiri shënoi golin e parë ndaj Serbisë ishte momenti kur tifozja nuk i mbajti dot emocionet dhe shpalosi flamurin e Kosovës në stadium.

“Ka qenë momenti kur Shaqiri e shënoi golin e parë dhe e nxora flamurin dhe s’kisha zë për të festuar, isha shumë e lumtur. Kur pash anash kisha gjithë fansat serb. Ata përdorën fjalë ofenduese ndaj meje dhe e thirrën sigurimin për të ma marrë flamurin, atyre iu thash që nuk ka shanse që ta merrni flamurin. Ata nuk u ndalshin (duke kërkuar) prej meje që unë të largohem prej pjesës ku isha”, thotë Mahalla për Klankosova.

Ajo më tej tha se nuk është ndier e f rikësuar për asnjë moment. Madje ajo tha se “pa menduar dy herë kisha vd ekur duke e bërë shqiponjën, por me u fri kësu, asnjëherë”.

“Erdhi goli i dytë dhe unë po e nxjerr flamurin dhe po festoj, dhe ata erdhën dhe më larguan pasi sipas tyre krijoja situata tensioni në stadium. Unë iu thash që flamurin s’mund ta merrni”, tha Mahalla.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *