Pas triumfit në Botërorin e Katarit, lojtarët e kombëtares së Argjentinës morën dhurata dhe shumë dashuri nga populli i tyre. Leo Messi di diçka për këtë, sepse në lagjen Kentaki (Argjentinë) mori një libër, në të cilin secili la një firmë dhe një mesazh.

Këtu është një nga mesazhet më domethënëse: “Përshëndetje Leo! Me gëzim të jashtëzakonshëm ju mirëpresim në Kentaki, vendi ynë që njihet në mbarë botën, i cili ndoshta është edhe i juaji.

Faleminderit për përpjekjet tuaja të çmuara dhe përkushtimin sportiv. Faleminderit që keni pasur lavdi duke përfaqësuar kombin tonë të dashur në botë.

Faleminderit për talentin dhe disiplinën tuaj, që keni veshur fanellën e Argjentinës në mënyrë shembullore dhe që na keni bërë të ndihemi plot krenari. Urime për ju dhe për të gjithë ekipin! Një përqafim i ngrohtë mirëseardhjeje për familjen tuaj të bukur”.

Ndërkohë, në orët e paradites së sotme, Messi është rikthyer në Francë dhe ka rifilluar aktivitetin me PSG-në. “Roja e nderit” për yllin argjentinas nuk mungoi sot, në rikthimin e tij te PSG, pas triumfit në Kupën e Botës 2022. Mbappé i madh përfaqësohej nga Ethan, por mungoi vetë në “gardhin” që u krijua për ta nderuar kampionin e ri të botës.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *