Ne Kosove si ne shume vende tjera ka filluar shtrejtimi i sendeve ushqimore ne mase te madhe, ku shpesh here qytetaret ankohen per kete gjendje pasi sipas tyre rrogat kane mbetur njejte.

Shtrenjtimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur, një rritje e madhe u vërejt ditën e djeshme në Kosovë për një pako me 30 kokrra vezë duhet të paguani 5.15 euro, shkruan Indeksonline.

Për këtë situatë, aktori kosovar “Bufi” ironizoi me anë të një statusi në “Facebook”  permes nje statusi qe publikoi “Me tja nis me bo vo!”, shkroi ai, ku pranoi komente nga më të ndryshmet.

Ndryshe, Fatmir Spahiu eshte nje nga aktoret me te njohur ne Kosove ku pelqehet nga publiku dhe me i njohur u be me rolin e Orhanit ne serialin Kafeneja Jone, ai eshte aktiv ne rrjete sociale ku shpesh shkruan per situatat qe jane aktuale./Indeksonline/

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *