Tani është koha për të përgatitur këtë ilaç për rritjen e imunitetit që do t’ju mbrojë nga ftohjet dhe viruset. Kjo përzierje është një mrekulli, posa të ftohet, bëjeni që të mbrohet.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

1 kg rrënjë xhenxhefili të freskët
1 kg mjaltë
4 limona të mëdhenj dhe me lëng

PROCEDURA:

Lani limonët mirë dhe i lini në ujë me pak sodë buke. Më pas fërkojini mirë dhe shpëlajini me ujë të ftohtë. Prisni prisni limonat dhe largoni farat dhe bluajeni mirë në një blender për të marrë një qull

Gjithashtu Lani mirë xhenxhefilin, më pas qëroni dhe bluajeni.

Kombinoni limonin e bluar dhe xhenxhefilin me mjaltin dhe përzieni mirë për të marrë një përzierje të butë. Ruhet në kavanoza qelqi të sterilizuar dhe ruhet në frigorifer.

Përdorimi: Një lugë gjelle çdo mëngjes me stomak bosh. Eshtë shumë e shijshme, ngroh trupin dhe i jep energji.
Shperndaje qe te perfitojne ata qe kane nevoj..!

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *