Mbi 17 m ijë vi kt ima është bilanci tra gjik nga tërmeti shkatërrues që god iti Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit të së hënës.

Ekipe nga e gjithë bota janë drejtuar drejt Turqisë për të shpëtuar sa më shumë jetë.

Gjithashtu edhe elita turke, përfshirë këngëtarë dhe aktorë të njohur.

Aktori i njohur nga roli në serialin “Ezel” , Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ nga seriali “Halil ve Menkse”, janë bërë bashkë me aktorë të tjerë të estradës turke për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti.

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *